Pomiń zawartość →

Czy wiesz ile razy w ostatnim roku, kandydaci szukali informacji o Twojej firmie?

Dzięki zasięgowi i popularności, media społecznościowe stały się ważnym elementem promocji dla przedsiębiorstw. W ramach serwisów społecznościowych firmy mogą realizować marketing personalny, kampanie wizerunkowe oparte zarówno na reklamie, działaniach w ramach public relations, marketingu bezpośrednim, czy marketingu wirusowym.

Internet jest obecnie kluczowym kanałem komunikacyjnym – multimedialnym i globalnym, umożliwiającym porozumiewanie się między ludźmi i organizacjami.


W rankingu domen w Polsce w kwietniu 2020r. liderem była strona Google.com, która miała 26,25 mln użytkowników.
Dalej znalazły się: Facebook.com – 22,21 mln, Youtube.com – 20,87 mln, Allegro.pl – 18,07 mln, Wikipedia.org – 15,71 mln, Olx.pl – 13,12 mln.


19 milionów osób w Polsce to aktywni użytkownicy mediów społecznościowych, to połowa całkowitej populacji naszego kraju. 97% z nas wykorzystuje urządzenie mobilne do przeglądania Intrernetu.


16 milionów użytkowników to Facebook. Ponad 53,4% z nich to kobiety. Zasięg reklamowy dla wszystkich mieszkańców naszego kraju powyżej 13 roku życia to 49%.


3,7 miliona użytkowników to LinkedIn – profesjonalny serwis z treściami reklamowymi. Jest to 12% osób powyżej 18 roku życia. W serwisie treści reklamowe częściej trafiają do panów (53,3%).

Mając tą wiedzę, zastanów się czy stać Cię na to aby lekceważyć siłę i potencjał jaki posiadają Social Media w budowaniu marki i wizerunku?

Opublikowano w Uncategorized

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *